Ubytování v Římě

Do Říma s batohem, na rande i luxusní dovolenou 

Řím je mezi turisty hitem. Jezdí sem milenci za romantikou, party studentů i rodiče s dětmi. A majitelé hotelů a penzionů to vědí. Nabídka ubytování je tedy velmi široká.

Spát můžete za levno: v kempu nebo hostelech a ubytovnách Bed and breakfest. Nebo luxusně v rezidencích, či pobočkách mezinárodních hotelů. Dá se sehnat i příjemné a pohodlné ubytování za dobrou, s dobře naplánovanou rezervací, nebo na poslední chvíli. Nedoporučujeme vám nocleh na pláži, v parku, ani v zaparkovaném automobilu. Mohli byste dostat pokutu.

Pokud hledáte vhodný hotel v Římě, v Letušce vám ho rádi zajistíme. Stačí vyplnit formulář. 

Ubytování – Řím v soukromí

Můžete bydlet v penzionu nebo hotelu a využít standardní služby. Další zajímavou možností je ubytování v soukromí. Nemusíte bloudit po ulicích, objednejte si ubytování v Římě třeba přes Airbnb. Jedním kliknutím na stránky Airbnb.cz si můžete prohlédnout databázi v téměř 192 zemích. Zkuste pár dní žít jako místní obyvatelé a poznejte zemi z jiného úhlu – v nabídce Airbnb jsou byty a pokoje, domy i lodě. Vyhledávání ve formuláři je snadné a pohodlné.  

Kempy v Římě

Kempy v Římě mají poměrně dobrou úroveň, většinou lepší než v Česku. Velmi často jsou vybavené bazénem, internetem a zásuvkou na elektřinu. Kempovat můžete na Ostii u moře, dále u jezera Bracciano, na Flaminiu, pěkné jsou kempy na Seven Hills, nebo Tiber Camping Village. Některé kempy jako například Roma Camping fungují celoročně. Můžete si vybrat, jestli chcete spát ve vlastním stanu nebo přívěsu. Dobrá je nabídka bungalovů, někdy bývají klimatizované. Ceny, které zaplatíte za auto, elektřinu, dva dospělé a dvě děti začínají již od 25 eur za noc, liší se podle data i úrovně služeb.

Hostely v Římě

V Římě najdete více než 1600 různých hostelů, nabízejí buď společné noclehárny, nebo samostatné pokoje. Noclehárny mohou být smíšené, nebo oddělené, například pouze pro ženy. Ceny za ubytování v noclehárně počínají na 400 korunách. Hostely se velmi často nacházejí poblíž hlavních římských památek, třeba na Via Veneto, poblíž Termini a vatikánských muzeí. Zařízení bývá moderní, s klimatizací, s kuchyňským koutem a televizí. V Itálii je zakázáno kouření ve společných prostorách. 

Pokud chcete bydlet v centru, podívejte se na nabídku hostelu M&J Hostel na Via Solferino 9, ceny se liší v sezoně, ale za noc tu zplatíte od 500 Kč.

Hotely v Římě

Pokoje jsou téměř vždy s vlastním sociálním zařízením a jejich cena je velmi různá. Nejnižší cena za noc ve dvoulůžkovém pokoji je zhruba 800 korun. Snídaně bývá evropského typu.

Zkuste třeba velmi pěkný Hotel Alpi na adrese Via Castelfidardo 84, Stazione Termini. Podle cestovatelů je velmi dobře dostupný z nádraží termini, je vkusně zařízen a má prostornou koupelnu. Více na stránkách hotelu.